Megújult kistelepülési könyvtárak

Korszerű, felújított térbe költözött, új berendezést kapott a tolcsvai könyvtár, melynek avatóját január 30-án tartották. Ebben az évben ez volt az első ilyen ünnep a megyében, a jelenlegi Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer, 2013 óta viszont már az ötvennegyedik.

Csak épületen belül költözött az alsóberecki könyvtár – ám ez a teljes megújulást jelentette. A megnövelt alapterületű, több mint 2000 kötetet kínáló könyvtárat 2018. november 17-én adták át az olvasóknak.

Komplett energetikai felújításon esett át a gibárti önkormányzat épülete. Ugyanakkor az ebben található könyvtár alapterületét megnövelték, berendezését kicserélték. Az ünnepélyes átadót november 9-én tartották – a szolgáltatások fejlesztése pedig tovább folytatódik.

Nem csak szebb és kényelmesebb lett a felújítása után augusztus 10-én újra felavatott kisrozvágyi könyvtár. A beruházás újabb lehetőségeket is teremtett – ilyen például a kicsiknek a gyerekkuckó, a nagyoknak a különálló folyóirat-olvasó.

A Nemzeti Kulturális Alap 2,6 millió forinttal támogatta Révleányvár könyvtárának felújítását, és nagyon sokat hozzátett ehhez az önkormányzat is. Így a legfrissebb információkat mostantól egy modern, kibővült, hangulatos közösségi tér kínálja, amelynek avatóját március 26-án, hétfőn tartották.

A hazánk valójában a magyar nyelv, a kultúránk, közös történetünk. A könyvtár mindennek nemcsak őrzője, de megtartója, ahogy a kistelepülések közösségeinek is. Ezért tartották Telkibányán a megújult könyvtár átadását a március 15-ei ünnepséggel együtt. Ezzel is hangsúlyozva: van mire emlékeznünk – és van mit átadnunk!

A Nemzeti Kulturális Alap 2,5 millió forintos pályázati támogatásával megújult Krasznokvajda könyvtára. Mint a március 7-ei avatón elhangzott, mérföldkő ez – többek között azért, mert ez volt az első a felújítások sorában.

Megújult a perei könyvtár teljes berendezése, és mostantól új technikai eszközökkel is várja olvasóit. A Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében megvalósult fejlesztés olyan helyet teremtett, ahol a település és a világ hírei egyaránt könnyen beszerezhetők.

A prügyi átadóünnepség éppolyan vidám hangulatban telt, mint amilyen maga az új helyre költözött, teljesen megújult könyvtár, amit november 30-án, csütörtökön avattak fel a környező települések polgármesterei és sok-sok gyerek jelenlétében.

Ünnepélyes átadó keretében vehették birtokba az oszláriak szombaton gyermekkuckóval bővített és technikai eszközökkel gyarapodott könyvtárukat.