Újból róják a megyei kistelepülések útjait

Június 15-től ismét közlekednek Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a könyvtárbuszok. A leállást követően újra lehet kölcsönözni a megye legkisebb településein, így az ott élők számára biztosított lesz ez a szolgáltatás.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 54 olyan település van, amelyre könyvtárbuszok közlekednek, ám a könyvtárbezárás után ez a szolgáltatás is szünetelt március 16-tól a veszélyhelyzet miatt. Június 15-től azonban, - ha részlegesen is -, de újraindítja a könyvtár a buszokat. A járványügyi szabályok betartása mellett a páros és a páratlan héten menetrend szerint biztosítják a kistelepüléseken élők számára, hogy hozzájussanak az olvasmányokhoz. Az Encsről és Miskolcról induló könyvtárbuszok menetrendje megtalálható a: Könyvtárbuszok menetrendje oldalon.