Több mint 700 program a megyében egy hét alatt!

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei könyvtárosok tízedik, jubileumi találkozójával kezdődik hétfőn, október 5-én az Országos Könyvtári Napok (OKN) idei megyei és miskolci programsorozata.

Ezúttal Miskolc, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár ad otthont a találkozónak. A megjelenteket, várhatóan több mint 100 kollégát dr. Prokai Margit, a könyvtár igazgatója és Kiss Gábor, Miskolc alpolgármestere köszönti.

Dr. Vígh Annamária, az EMMI főosztályvezetője a megyei könyvtárak feladatellátása, a KSZR országos működése, megyénk sajátosságai címmel tart előadást a találkozón, majd Venyigéné Makrányi Margit megyei igazgatóhelyettes beszél az elmúlt tíz év programsorozatainak jeles eseményeiről.

Ezt követően köszöntjük a jubiláló munkatársakat. A szakmai program zárultával a kollégák választhatnak, hogy a könyvtárban maradnak baráti beszélgetésre, vagy megnézik a megújult Diósgyőri várat.

Ez természetesen nagyon fontos program a számunkra, de csak egy a megyében, az OKN egy alatt rendezendő több mint 700 (!) eseményből. Ezzel a számmal vezetjük a megyék rangsorát. Hogy nemcsak a mennyiség, hanem a minőség is számít, arról az OKN honlapján lehet meggyőződni!