Találkozások tere – megújult a perei könyvtár

Megújult a perei könyvtár teljes berendezése, és mostantól új technikai eszközökkel is várja olvasóit. A Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében megvalósult fejlesztés olyan helyet teremtett, ahol a település és a világ hírei egyaránt könnyen beszerezhetők.

Az apró Hernád menti település ugyanazzal a nagy kihívással néz szembe, mint a hazai falvak többsége: a lakosságszám fogyásával. Különösen fontos ezért számukra minden olyan fejlesztés, ami javítja az életminőséget, növeli a település megtartóerejét, ami segít a közösség megerősítésében. Az egykori Bárczay-kastélyban, a polgármesteri hivatallal egy épületben működő könyvtár megújítása egyértelműen ezeket a célokat szolgálja.

Ezt erősítették meg a január 26-án, pénteken megtartott avatóünnepség szónokai is. Dr. Hörcsik Richárd országgyűlési képviselő, Bokrosné Stramszky Piroska, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár igazgatóhelyettese és Blaskó István, a település polgármestere is hangsúlyozta: információs társadalomban élünk, és a könyvtár az a hely, ahol minden információhoz hozzájuthatnak a kistelepülések lakói is. A szakkönyvekben megtalálható, akár évszázadok alatt kiérlelt, hitelesített információhoz éppúgy, mint az újságok vagy az internet legfrissebb híreihez – ez utóbbi érdekében egy új gépet is kapott a könyvtár. De a helyi híreket is itt a leggyorsabb beszerezni, hiszen arra is van hely, hogy a felnőttek leüljenek egy kicsit beszélgetni, a gyerekek játszani. Természetesen a tudást és a kreativitást, a fantáziát egyaránt fejlesztő könyveknek és magának az olvasásnak mindezzel nem csökken a szerepe.

A II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében biztosított állami támogatás terhére hajtotta végre a fejlesztést Perén: a szőnyegektől a függönyig, a polcoktól az asztalokig megújult a teljes berendezés, így mostantól hangulatos, otthonos körülmények között találkozhatnak a könyvek hőseivel és egymással is a pereiek.

képgaléria az avatóról »