Országos Könyvtári Napok - Borsod-Abaúj-Zemplén megyei könyvtárosok 9. találkozója

Kedves Kollégák!

A II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár az idei évben a dél-borsodi térségben, Mezőcsáton rendezi meg a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei könyvtárosok kilencedik találkozóját, melyre 2014. október 18-án, szombaton kerül sor.
Terveink szerint a szakmai napon Sörény Edina vezető tanácsos, EU szakértői szakreferens asszony (EMMI) előadását hallhatjuk a könyvtárak jövőbeni szerepéről, pályázati és fejlesztési lehetőségeikről.

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata Kulturális és Idegenforgalmi Osztály vezetője, Papp Ferenc a 90 éve indított Erdélyi Szépmíves Céh történetéről tart előadást.

A délelőtt folyamán megtekintjük a közelmúltban felújított Zsinagóga épületét, s rövid ismertetőt hallgatunk meg a mezőcsáti zsidóság történetéről, valamint Kiss József és Mezőcsát kapcsolatáról.

A közös ebédet követően szabadidős programokra kerül sor: tájházak megtekintése, kézműves módszertani foglalkozások, illetve a geleji IKSZT megtekintése. (Aki a kézműves foglalkozáson részt kíván venni, hozzon magával egy üres kisméretű üveget.)

Ezen a napon köszöntjük a megyében több évtizede dolgozó kollégákat, illetve a nyugdíjba vonulókat is.
Fontos információ: az Országos Könyvtári Napok programsorozatának új időpontja: 2014. október 13-19.
Lehetőleg erre az időpontra szervezzetek minél több programot, melyeket a szokásos helyen kell majd regisztrálni, a http://osszefogas.kjmk.huoldalon.

A részvétel ingyenes, az útiköltséget a kistelepülésen dolgozó munkatársak részére számla ellenében megtérítjük.
A programot és a jelentkezési lapot a mellékletben találjátok.

Mindenkit szeretettel várunk!

Üdvözlettel: