Korkép – Új kulturális lap Dél-Borsodban

A Borsodi Mezőség Kulturális Alapítvány kiadásában – háromszáz példányban, nyolcvan oldalon megjelent a Korkép című kulturális és irodalmi folyóirat első száma. A lapszámbemutatót a magyar kultúra napja alkalmából 2020. január 17-én a mezőkeresztesi Művelődési Házban tartották.

A Korkép azzal a szándékkal született meg, hogy kulturális kapcsolódási pont legyen Dél-Borsod alkotói és az itt élő emberek között – mondta Ilku Imre, a folyóirat megálmodója az első szám bemutató ünnepségén.

Ez a folyóirat azért különösen értékes, mert az adott település, vagy egy kisebb tájegység hangulatát csak azok az alkotók tudják megfogni és alkotásaikon keresztül megmutatni, akik ezer szállal kötődnek ehhez a vidékhez, és ismerik ennek hétköznapjait, ünnepnapjait, vagy tragédiáit – emelte ki Tállai András parlamenti államtitkár, miniszterhelyettes, a térség országgyűlési képviselője.

Balról: Ilku Imre és Tállai András a Korkép című folyóirat bemutatásán

A Korkép című irodalmi és művészeti folyóiratban a dél-borsodi térség településein élő amatőr alkotók munkái olvashatóak és láthatóak. Emellett a tájegység szellemi-történelmi hagyományaival, művelődéstörténetével foglalkozó írások is helyet kapnak a lapban.

Az irodalmi és kulturális lap dél-borsodi amatőr alkotók munkáit tartalmazza

A hiánypótló kiadvány létrehozásának gondolata 2019 januárjában fogalmazódott meg. A mezőkeresztesi Tahy Olga Városi Könyvtár dolgozói sok fantáziát láttak az ötletben és rögtön a kezdeményezés mellé álltak segítve az alkotók egymásra találását.

Tahy Olga Könyvtár, Mezőkeresztes

A helyi könyvtárban hallottam a lehetőségről – mondta Koncz Edit író. Büszke vagyok arra, hogy értéket teremtünk és adunk át! Mert ha mi így gondoljuk, akkor előbb-utóbb más is így gondolja majd. Nagyszerűnek tartom, hogy a lap által olyan emberekhez is eljutunk, akikhez eddig nem sikerült. Bízom benne, hogy lesz folytatás! – tette hozzá.

Koncz Edit írása

A Borsodi Mezőségi Alapítvány 2019 áprilisában történt bejegyzésekor harminchárom alkotót számláltak, 2020 januárjában már negyvenhármat, és a megjelenni kívánó jelentkezők száma egyre csak nő.

Szabó Szonja Szofi rajza

A Korkép kezdetben negyedévente jelenik majd meg. Az éves előfizetés megrendelhető a folyóirat honlapján: https://www.korkephu.hu/