Képek, könyvek és egy saját ex libris

Nemcsak új lehetőségeket, de saját ex librist is kapott Szentistván könyvtára a megújulását követő átadó alkalmából.

Szentistvánon mindig is fontos volt a könyvtár – számon tartják korábbi könyvtárosaikat, és az sem általános, hogy 25-30 év alatt a második felújítás is megtörténjen. 2017-ben, a Könyvtárellátási Szolgáltató Rendszer keretében, milliós értékben újult meg a bútorzat, készült el a gyerekkuckó, a padló helyreállítását és a festést pedig az önkormányzat végezte el a közmunkaprogram keretében.

A május végi átadóünnepség részeként játékos anyanyelvi vetélkedőt is szerveztek az általános iskolásoknak, ami jelzi, ezután is számos rendezvény otthona lesz a szentistváni könyvtár, és ezen belül is kiemelt figyelmet szentelnek a gyerekeknek.

– Fontos, hogy megtanuljanak jól olvasni, ezáltal értőn tanulni, hiszen az életben is jobban eligazodik, aki tudására építhet – emelte ki az ünnepségen dr. Prokai Margit, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár igazgatója. – Ehhez pedig ma is nélkülözhetetlen segítséget adnak a könyvtárak, hiszen a könyvek által léleküdítő szórakozáshoz és hiteles információkhoz jutunk. Ez napjainkban egyre fontosabb, mert a netes felületekről ránk zúduló információkról nem mondható el ugyanez.

Dr. Pusztai-Csató Adrienn polgármester az élmények által fogalmazta meg köszönetét a könyvtárosok által elvégzett munkáért: mennyi emberi sors, átvirrasztott éjszaka, boldogság, csalódás és megvilágosító gondolat vesz minket körül a polcokon, a könyvek lapjain! És ezt gyarapíthatják azok az élmények, amiket a látogatók oszthatnak meg egymással a közösségi térré vált könyvtárban.

Egy éve már, hogy a KSZR keretében megújuló könyvtárak mindegyike kap egy eredeti Szekeres Erzsébet-meseillusztrációt. A művész ugyanis tavaly azzal a kéréssel adományozta Fésűs Éva meséihez készült rajzait a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárnak, hogy minél több kistelepülés gyermekeihez is eljussanak. A szentistváni könyvtár azonban még egy ajándékot kapott: Gregovszki Gábor grafikus a csak itt ismert „nevető” matyó rózsát írta át könyvjegyként is használható formára. Így ha valóban bekerül a könyvtári könyvekbe, akkor mindegyik fellapozása egyszerre nyit majd ablakot a helyi hagyományokra, és az egész világra.

Képgaléria az átadóról »