Idén kitüntetés, jövőre országos vándorgyűlés Miskolcon

Kettős öröm érte a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárat a Magyar Könyvtárosok Egyesülete (MKE) ez évi vándorgyűlésén. Egyrészt MKE-emlékéremmel ismerték el az egyesület borsodi elnöke, a miskolci könyvtár munkatársa, Gulyás Lászlóné munkáját. Másrészt az intézmény átvehette a stafétát, tehát megkapta a jogot, hogy jövőre Miskolcon rendezzék az országos szakmai szervezet legnagyobb találkozóját.

Az MKE vándorgyűlése kimagasló fontosságú szakmai esemény, melynek idén, július 7–9. között Veszprém adott otthont. A 48. vándorgyűlésen többek között dr. Navracsics Tibor, az Európai Bizottság Kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosa tartott előadást Kapcsolat – könyvtár – együttműködés az Európai Unióban címmel, és kiemelt téma volt a digitalizáció.

Ez a nagyszabású szakmai rendezvény érkezik jövőre Miskolcra. Dr. Prokai Margit, a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár igazgatója vette át a stafétát, és az MKE 49. Vándorgyűlését az intézmény a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeummal és az MKE Borsod Megyei Szervezetével közösen rendezi. Azonban, mint minden országos szakmai találkozó, ez is az egész városnak ad rangot, nem véletlenül invitálták a könyvtárosokat a miskolci imázsfilmmel a vándorgyűlésre.

Az idei vándorgyűlés fontos eseménye volt borsodi-miskolci szempontból az is, hogy Gulyás Lászlóné, az MKE Borsod Megyei Szervezetének elnöke, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár Tájékoztatási csoportvezetője is átvehette a Magyar Könyvtárosok Egyesületéért Emlékérem kitüntetést. Gulyás Lászlóné 30 éve dolgozik a miskolci II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban. Az egyesületnek 2003 óta titkára, 2006-tól elnöke, több országos szakmai konferencia szervezése és számos publikáció köthető a nevéhez.

Az Emlékérem elismerésről és Gulyás Lászlónéról itt írunk bővebben »