Hírek

Mesevetélkedő - A csodák városa avagy Sátoraljaújhely meséje

2018. április 25-én Csodák városa címmel mesevetélkedő zajlott
a Sátoraljaújhelyi Városi Könyvtárban.
A versenyre az általános iskolák 4. osztályos tanulóit vártuk.
Ezúton is gratulálunk minden résztvevőnek.



Eredményhirdetés:
I. helyezett: Petőfi Sándor Református Ált. Isk.
- Erdei Márk
- Mártha Milán
- Rácz Fruzsina

II. helyezett: Szlovák Ált. Isk.
- Csáki Noémi
- Horváth László
- Jánosi Péter

III. helyezett: Kazinczy Ferenc Ált. Isk.
- Horváth Csenge
- Járai Zalán
- Vécsi Panna


Ünnepi nyitva tartás

Véget ért a Nagy Könyves Beavatás

Egy kreatív, fiatalos, a középiskolás korosztályt megszólító országos olvasásnépszerűsítő játék végéhez érkeztünk.
5 hónap, 7 forduló, könyvajánlók, kreatív feladatok, könyvtári rendezvények, élmények és tapasztalatok. Városunkat az előző évhez hasonlóan az V. István Katolikus Szakközépiskola és Gimnázium csapata képviselte. 4 lelkes, kitartó „könyvmuslica”, akik elolvasták, átélték, újrajátszották a választott olvasmányokat, beavatták az olvasókat kedvenc könyveik világába. A 83 induló csapatból a 20. helyezést érték el. Április 14-én, az Országos Széchényi Könyvtárban megrendezett záróünnepségen könyvcsomaggal jutalmazták őket.  Gratulálunk nekik!
Könyvajánlóik, kreatív feladataik olvashatók a könyvtár facebook oldalán: www.facebook.com/ujhelyikonyvtar/
Csapattagok:  Bíró Aletta, Frind Bianka, Futó Vivien, Hajdu Fanni 9. A osztályos tanulók.
 


Kiállítás

Tájékoztatás

A Sátoraljaújhelyi Városi Könyvtár
szavazóköri feladata miatti
nyitva tartása:

2018. április 6. (péntek):  10:00 - 13:00
április 7. (szombat): ZÁRVA

Megértésüket köszönjük!


Ünnepi nyitva tartás

Tájékoztatás

Eredményhirdetés

Video
Fotók

A Sátoraljaújhelyi Városi Könyvtár 2018. március 20-án az általános iskolák
2. osztályos tanulói számára mesemondó versenyt,
a 3. osztályos tanulók számára monda-mondó versenyt tartott.

Díjazottak:

Mesemondó verseny:
I. helyezett: Szabó Levente (Kazinczy F. Ált. Isk.)
II. helyezett: Hornyák Szilárd (Petőfi Sándor Református Ált. Isk.)
II. helyezett: Kácsándi Martin (Petőfi Sándor Református Ált. Isk.)
III. helyezett: Blázsek Dorka (Szlovák Ált. Isk.)
III. helyezett: Olexa Zsófia Zoé (Istványi Ferenc Általános Iskola, Hollóháza)
Különdíjasok:
Abaházy Zalán (Szlovák Ált. Isk.)
Sipos Nikolett (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.)

Mondamondó verseny:
I. helyezett: Kassai Csaba (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.)
II. helyezett: Pintér Melinda (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.)
II. helyezett: Tóth Marcell (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.)
III. helyezett: Ács Dávid (Petőfi Sándor Református Ált. Isk.)
III. helyezett: Juhász Viktória (Árpád-házi Szent Margit Ált. Isk.)
Különdíjasok:
Balogh Martin (Esze Tamás Ált. Isk.)
Lukács Kamilla (Istványi Ferenc Általános Iskola, Hollóháza)

Minden résztvevőnek gratulálunk!


Író-olvasó találkozó Bíró Szabolcs történelmiregény-íróval


 

Tartalom átvétel
UMFT