Mesemondó verseny – új formában

2005. óta szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a Népmese napját. Ezen a napon minden népmesét szerető gyerek és felnőtt megkülönböztetett tisztelettel fordul mind a magyar, mind más népek meséi felé.

A neves nap tiszteletére könyvtárunk 15 éve ezen a napon rendezi meg a kisiskolások számára meghirdetett regionális mesemondó versenyét.

A hagyományt nem akartuk megszakítani, de a vírushelyzetre való tekintettel egy teljesen új módszert választottunk a vetélkedő megrendezésére. A meséket online módon, videofelvétel formájában vártuk a könyvtár postafiókjába. Kicsit izgultunk, hogy milyen fogadtatásban részesül majd a felhívás, hiszen az új módszer mindenki számára kihívást jelentett.

Pedagógusok, szülők segítették a gyerekeket, hogy a magas színvonalú produkciók időben eljussanak hozzánk. Mindannyiuknak tisztelettel megköszönöm az együttműködést, a rugalmasságot, ahogyan az új helyzethez alkalmazkodtak!

A meséket kéttagú zsűri, Szabó Gáborné óvónő és Kőszeginé Tóth Judit pedagógus könyvtáros értékelte, köszönet a munkájukért!

A versenyre 22 nevezés érkezett, 11 fő az 1-2. osztályos és 11 fő a 3-4. osztályos korosztályban. A nyeremények a könyvtárban átvehetők.

A vetélkedőn a következő eredmény született:

1.      1. korcsoport: 1-2. osztály

1. helyezett: Dóczi Boróka, Bodrogszerdahely

2. helyezett: Szabó Péter, Ref. Koll. Ált. Isk. Sárospatak

3. helyezett: Tóth Anna, Szent Erzsébet Kat. Ált. Isk. Sárospatak

3. helyezett: Bodrogi Miranda Dalma, Bodrogolaszi

Különdíjasok:

Hajdu Olivér László, Vámosújfalu

Kárászi Jázmin, Bodrogolaszi

2.      2. korcsoport: 3-4. osztály

1. helyezett: Varga Adrienn, Ref. Koll. Ált. Isk. Sárospatak

2. helyezett: Dóczi Balambér, Bodrogszerdahely

3. helyezett: Pálóczi Péter, Szent Erzsébet Kat. Ált. Isk. Sárospatak

3. helyezett: Vida-Czene Napsugár Áldáska, Ref. Koll. Ált. Isk. Sárospatak

Különdíjas: Pauleczki Hajnalka, Vámosújfalu

Gratulálunk a nyerteseknek, és további sok sikert kívánunk nekik!