Regionális mesemondó verseny a könyvtár szervezésében

A Művelődés Háza és Könyvtára, Zrínyi Ilona Városi Könyvtár minden évben megrendezi a Népmese Napján a kisiskolások mesemondó versenyét.

Az intézményünk költözése miatt néhány nappal később, október 19-én, új helyszínen, az Újbástya Rendezvénycentrumban vártuk a versenyzőket.
A szokatlan időpont ellenére az iskolákban már várták a felhívást, és örömmel jelentkeztek a mesemondó versenyre.
Végül Bodrogolasziból, Hercegkútról, Komlóskáról, Makkoshotykáról, Vámosújfaluból, és Sárospatak mindhárom iskolájából összesen 39 nevezés érkezett be. A versenyzőket két korcsoportban hallgattuk meg, és jutalmaztuk a teljesítményüket.
A vetélkedő meghirdetésével azt szeretnénk elérni, hogy a gyerekek ne csak hallgassák a csodás történeteket, hanem maguk is minél többen mondjanak mesét, mutassák meg tehetségüket, és osszák meg ezt a csodálatos kincset másokkal is.
A rendezvény során a nagyon jól felkészült versenyzők gyönyörű meséket mondtak alaposan feladva a leckét a zsűri tagjainak. Ezúton is szeretnénk megköszönni Nagyné Szentesi Mónikának, Bodnárné Novákovits Zsuzsannának, Szabó Gábornénak és Tuss Istvánnénak a zsűrizést!

Az eredmények:
1-2. osztályos korcsoport
1. Szathmári Csongor Dávid, Hercegkút
Szabó Vica Kata, Hercegkút
2. Kazup Tilda, Sárospatak
Beke Luca, Sárospatak
3. Haluska Ibolya, Komlóska
Gombár Dóra, Sárospatak
Különdíj: Kalina Norbert Noel, Bodrogolaszi
Pálóczi Péter, Sárospatak
Takács Flóra, Sárospatak

3-4. osztályos korcsoport
1. Galkó Dominik, Sárospatak
2. Garai Boglárka, Vámosújfalu
Sorosi Zalán, Sárospatak
3. Márton Zsüliett, Makkoshotyka
Vida Czene Kincső Ajándék, Sárospatak
Sajószegi Tamás, Hercegkút
Különdíj: Karai Anna, Sárospatak
Thúróczy Kitti Alexa, Hercegkút

Minden felkészítőnek és versenyzőnek gratulálunk a színvonalas előadáshoz!