Népdaléneklésben vetélkedtek a felső tagozatos diákok

Április 25-én immár tizenötödik, Dr. Barsi Ernő nevét felvéve pedig nyolcadik alkalommal rendezte meg A Művelődés Háza és Könyvtára Zenei-részlege a Regionális Népdaléneklési Versenyét.

Versenyünk felhívására 21 tanuló jelentkezett a helyi és a kistérségi iskolák felső tagozatos diákjai közül. A helyi iskolákon kívül Tolcsváról, Erdőhorvátiból, Kenézlőről és Bodrogolasziból és Vajdácskáról is érkeztek versenyzők a megmérettetésre.

Egy előre megadott kötelező és egy szabadon választott magyar népdalt adtak elő a gyerekek. A versenyzőket hallgatva megismerhettük a magyarság sokszínű és szinte kimeríthetetlen népdalkincsét.

Az értékelést szakértő zsűri végezte, melynek tagjai: Varjas Csabáné zenepedagógus és Darmos Éva néptáncpedagógus a Farkas Ferenc Művészeti Iskola tanárai voltak. Az értékelés alkalmával Gabika nénitől hasznos tanácsokat kaptak a gyerekek a népdaléneklési technikákról, amelyeket majd hasznosíthatnak a további felkészülésük során.

Az eredményhirdetéskor oklevéllel, ajándékkönyvekkel, emléklappal és édességgel jutalmaztuk a versenyző gyermekeket.

Köszönjük a pedagógusok felkészítő munkáját, amellyel elősegítették a gyermekek eredményes szereplését!

Helyezettek:

5. osztály

I. díj Sajószegi Anna (II. Rákóczi F. Ált. Iskola)
II. díj Csehi Ivett Csenge (Ált. Iskola Tolcsva)
Különdíj: Bódog Dániel ( Ált. Iskola Kenézlő), Fekete Tímea (Ált. Iskola Vajdácska)

6. osztály

I. díj Kerekes Vica (Kisrefi, Sárospatak)
II. díj Soltész Stella (Ált. Iskola Erdőhorváti)
II. díj Horváth Bálint (Ált. Iskola Kenézlő)
III. díj Lakatos Jennifer ( Ált. Iskola Erdőhorváti)

7 – 8. osztály

I. díj Gergácz Éva Emese ( II. Rákóczi Ált. Iskola Sárospatak)