Ovisok mesemondó versenye a könyvtárban

Idén is meghirdettük az Óvodások Mesemondó Versenyét a sárospataki és a környékbeli ovisok számára. A felhívásra Györgytarló, Kenézlő, Olaszliszka, Tolcsva és Sárospatak legügyesebb mesemondói jöttek el hozzánk, és adták elő kedvenc meséiket.

A 20 nevező közül a kéttagú szakmai zsűri – Baloghné Pintér Katalin és Szabó Gáborné, 9 gyereknek adott át egy-egy szép meséskönyvet és oklevelet, a többiek pedig emléklapot kaptak. Persze most sem maradhatott el a szokásos édesség sem.

Könyvtári munkánk során kiemelten fontosnak tartjuk az irodalom megszerettetését, amelyet minél kisebb korban el kell kezdeni. Az óvodások már nem csak hallgatják a csodás történeteket, hanem – mint a mai napon is bebizonyosodott, – maguk is szívesen mondják el kedves meséiket.

Köszönjük az óvónénik és a családok segítségét a gyermekek sikeres felkészítésében!

A vetélkedő helyezettjei:
1. Lakatos Fanni, Kenézlői Óvoda
1. Répási Gergely, Sárospatak, Carolina Óvoda
2. Nagy levente, Olaszliszka, Kerekerdő Óvoda
2. Pálóczi Péter, Sárospatak, Carolina Óvoda
3. Pávási Anna, Tolcsvai Óvoda
3. Tóth Eszter, Sárospatak, Carolina Óvoda

Különdíj:
Szemán Luca Csenge, Györgytarlói Óvoda
Polgár Máté, Sárospatak, Carolina Óvoda
Rolek Dorka Kata, Tolcsvai Óvoda

Minden versenyzőnek szívből gratulálunk, és várjuk őket a további rendezvényeinkre!