Népmese hete a könyvtárban

„Népmese Hete”című foglalkozássorozat zajlott szeptember 25-től október 3-ig a könyvtár gyermek- részlegében. A Magyar Olvasástársaság 2005-ben szeptember 30-át Benedek Elek születésnapját a Népmese Napjává nyilvánította. Ennek tiszteletére egy egész héten keresztül foglalkoztunk a népmesékkel. Könyvtárunk felhívását a helyi és környékbeli óvodák és iskolák alsó tagozatos csoportjaihoz intéztük.

Nagyon örültünk, hogy sokan jelentkeztek, 16 csoportban 287 gyermek vett részt foglalkozásainkon. A csoportokkal több formában ismerkedtünk a népmesékkel.  A kicsikkel képkirakóztunk, mesét hallgattunk, diafilmet néztünk és könyvjelzőt készítettünk. Az iskolás gyerekekkel beszélgettünk a népmesék jellegzetes vonásairól, hallották a Hétfejű sárkány című mesét Benedek Elek gyűjtéséből, activity-t játszottunk mesecímekkel, és a foglalkozás végén egy tűzokádó sárkányfejet készítettek el.

Jó hangulatú foglalkozásokkal hívtuk fel a gyerekek figyelmét az olvasás fontosságára.