Ovis meseparádé a könyvtárban

Idén is meghirdettük az Óvodások Mesemondó Versenyét a sárospataki és a környékbeli ovisok számára. A felhívásra Erdőhorváti, Györgytarló, Makkoshotyka, Olaszliszka, Vajdácska és Sárospatak legügyesebb mesemondói jöttek el hozzánk, és adták elő kedvenc meséiket.
A 17 nevező közül a kéttagú zsűri (Baloghné Pintér Katalin és Szabó Gáborné, volt óvónők) 7 gyereknek adott át egy-egy szép meséskönyvet és oklevelet, a többiek pedig emléklapot kaptak. Persze most sem maradhatott el a szokásos édesség sem, aminek nagy sikere volt.
Könyvtári munkánk során kiemelten fontosnak tartjuk az irodalom megszerettetését, amelyet minél kisebb korban el kell kezdeni. Az óvodások már nem csak hallgatják a csodás történeteket, hanem – mint a mai napon is bebizonyosodott, – maguk is szívesen mondják el kedves meséiket. Köszönjük az óvónénik és a családok segítségét a gyermekek sikeres felkészítésében!

A vetélkedő helyezettjei:
1. Béli Elizabet Olaszliszka, Kerekerdő Óvoda
1. Hegedűs Dávid Sárospatak, Carolina Óvoda
2. Jánosi Dávid Olaszliszka, Kerekerdő Óvoda
3. Gombár Dóra Sárospatak, Örömhírvétel Óvoda
3. Takács Flóra Sárospatak, Carolina Óvoda
Különdíj:
Török Enikő Györgytarlói Óvoda
Csikó Becnce Sárospatak, Carolina Óvoda

Minden versenyzőnek szívből gratulálunk, és várjuk őket a további rendezvényeinkre!