Népmese hete a könyvtárban

2005. óta Benedek Elek születésnapján – szeptember 30-án – ünnepeljük a Népmese Napját.
Könyvtárunkban hagyományosan egy hétig tart az ünneplés. A hozzánk látogató óvodás és a kisiskolás csoportok kalandos mesefoglalkozásokon vesznek részt.

Az idén 10 csoportot fogadtunk foglalkozásainkon Bodrogolasziból, Erdőhorvátiból, Györgytarlóról, Komlóskáról, Olaszliszkáról és Sárospatakról. Az ovisokkal elutaztunk Bergengóciába, jókat varázsoltunk, báboztunk. A nagyobbak képkirakóztak, különböző népek meséit gyűjtötték, mesepárokat kerestek, báboztak, könyveket válogattak.
Eljöttek olyan gyerekek is, akik még nem jártak nálunk, és hatalmas élményt jelentett nekik a rengeteg könyv látványa, és a közös játék.
A rendezvénysorozattal az a célunk, hogy bepillantást nyújtsunk magyar népmesekincsünk bőséges tárházába, kedvet ébresszünk a meséléshez, fejlesszük a kicsik fantáziáját, kreativitását.

A foglalkozások jó hangulatban zajlottak, a gyerekek ügyesek voltak, szívesen vettek részt a játékokban. Mindannyiukat szeretettel várjuk további rendezvényeinkre is!