A természet kincsei - Holhos Csilla bemutatója

Az Országos Könyvtári Napok rendezvénysorozatába illeszkedve mutatta be a természet kincseit Holhos Csilla népi játszóház vezető. Előadása során bemutatta a kukorica termesztését, felhasználási módjait. Kitért az őszi munkák kösösségépítő szerepére a régiek életében, a közösen végzett tevékenységek fontosságára.

Bemutattuk Újlaki Csaba könyvét

Az Országos Könyvtári Napok keretében október 2-án könyvbemutatóra hívtuk olvasóinkat az Újbástya Rendezvénycentrumba.

Mesemondó gyerekek versenyeztek a Népmese napján

A Művelődés Háza és Könyvtára, Zrínyi Ilona Városi Könyvtár idén is megrendezte a kisiskolások mesemondó versenyét.

Daloltunk, táncoltunk, vígan voltunk a baba-mama klubban

Szeptember 26-án találkoztak újból a mamák és babáik a Baba-mama klubban a könyvtárban. A mondókák, gyermekdalok világába látogattunk el Darmos Éva néptáncpedagógus segítségével és vezetésével.

A nagybányai Főtér Fesztivál díszvendége volt Sárospatak

A Nagybánya és Nagybánya-környéki magyarság évente megrendezett kulturális és szórakoztató rendezvénysorozatára kapott meghívást városunk. A szeptember 16 és 22 között zajló programok idén is a magyar közösségtudat, a magyar kultúra megőrzését és a közösség erősítését tűzte ki célul.

Szeptemberi teadélután

Szeptember 18-án Faludy György életével, munkásságával ismerkedhettek meg az Irodalmi teadélután vendégei.

Versek, kisfilmek, érdekességek,  olvasói vélemények, jó hangulatú beszélgetés - ezek jellemezték a találkozót.

Az irodalmi élmény mellé egy-egy csésze finom teát is kínáltunk a könyvtár látogatóinak.

Mesemondó verseny a Népmese Napján

Tanácsok bölcsi kezdéshez a baba-mama klubban

Augustus 29-én délelőtt tartotta A Művelődés Haza és Könyvtára baba-mama klubja a találkozóját. Anyukák babájukkal, tesóval és nagyikkal, népes számban érkeztek a rendezvényre. Vendégünkkel Hersman Eszterrel, a Carolina Óvoda és Bölcsőde bölcsődei szakmai vezetőjével beszélgettünk.Szeptemberben véget ér a nyári szünet, újra megkezdődik az élet az iskolák, óvodák és a bölcsőde háza táján is.

Ünnepi nyitva tartás

Ritmushangszereket készítettünk a Baba-mama klubban

Júlis 25-én az anyukák, babucik testvérekkel, nagyikkal érkeztek a foglalkozásra ahol a ritmus, ritmushangszerek fontossága a babakorban volt a téma, amelyet logopédiai szempontból Egyed Tibornéval Zsuzsával jártunk körül.
Vendégünk összefoglalta a hangok és a ritmus fontosságát.

Tartalom átvétel